Bijdragen aan Berghapedia? Kijk hier voor Hulp bij aanmelden
Pelgrim, Pelgrom en Pelgrum
Uit Berghapedia
| Dit artikel is een beginnetje. U wordt uitgenodigd op bewerk te klikken om uw kennis aan dit artikel toe te voegen. |
|
De roots van de familie Pelgrim in Wijnbergen liggen in Rha (Steenderen). Deze stam is een patroniem: een voorvader in Rha heette Pelgrum Teunissen.
Er is in de Liemers nog een stam met een voorvader die de voornaam Pelgrom had. In Lathum komt Pelgrom Idinck voor. Een nakomeling is Arnoldus Pelgrom die op 1-2-1699 in Zevenaar RK is gedoopt. Hij wordt pastoor in Middelburg en hij overlijdt 29-5-1733 in Haarlem volgens Archief Aartsbisdom Utrecht deel I blz 312.
In Wijnbergen woonden ook de gebroeders Pelgrum die geld schonken voor uitbreiding van de kerk. Hun patroonheiligen werden afgebeeld in de glas-in-lood ramen. Antonius komt ook voor op een schilderij van Metellus.
Pagina's met Pelgrim
- Anna Borkus
- Café Ophuizen (Werkplaats Fred Pelgrim)
- Groenendaal
- Hommekesweg
- Kleuterschool St. Barbara (Kilder)
- Laetare-basisschool
- Metellus, kunstschilder
- Steenfabrieken
- Twee eeuwen Gelderse bakstenen
- Vergunninghouders
Externe link
http://www.pelgrimfamilie.net/
| Onderwerp(en) en/of pagina('s): Families |

