Bijdragen aan Berghapedia? Klik hier om je aan te melden !

Woerkom, Godefridus van: verschil tussen versies

Uit Berghapedia
Ga naar: navigatie, zoeken
k (Bronnen: cat)
(Het Kerspel Beek in de Liemers)
 
Regel 1: Regel 1:
'''Godefridus van Woerkom''' werd op 13 oktober [[1819]] geboren in Geldrop als zoon van Peter van Woerkom en Elisabeth Sloots.
+
'''Godefridus van Woerkom''' was van [[1864]] tot [[1874]] [[Pastoors en Kapelaans|pastoor]] in de [[St. Martinus Beek|parochie Beek]]. Hij werd op 13 oktober [[1819]] geboren in Geldrop als zoon van Peter van Woerkom en Elisabeth Sloots.
  
Hij werd in [[1864]] pastoor van de [[St. Martinus Beek|parochie Beek]] als opvolger van [[Burgers, Coenradus|pastoor Burgers]]. In [[1867]] liet hij een nieuwe pastorie bouwen. Bovendien werd de kerk uitgebreid met twee zijbeuken aan weerszijden van het schip naar plannen van architect J.H. Wenneker te Zwolle. In [[1874]] werd hij opgevolgd door [[Grijs, Antonius Johannes de|pastoor De Grijs]].
+
Van Woerkom studeerde aan het grootseminarie van het [[Hollandse Missie|apostolisch vicariaat]] (sinds [[1853]] bisdom) Den Bosch, dat was gevestigd in Haaren (NBr). Daar werd hij op 8 oktober [[1845]] tot priester gewijd. In [[1846]] werd hij benoemd tot kapelaan in Valkenswaard.
  
Op 22 augustus [[1892]] overleed hij in Gendt, 72 jaar oud.
+
In [[1855]] verhuisde hij naar het aartsbisdom Utrecht, waar hij werd benoemd tot kapelaan in [[gemeente Hengelo|Keyenborg]].
  
 +
Op 1 oktober 1864 kwam hij naar [[Beek]], waar hij was benoemd tot pastoor als opvolger van [[Burgers, Coenradus|Coenradus Burgers]]. De volgende dag hield hij er zijn eerste preek.
 +
 +
In [[1867]] liet hij een [[Völle Wille|nieuwe pastorie]] bouwen. Bovendien werd [[St. Martinus Beek|de kerk]] uitgebreid met twee zijbeuken aan weerszijden van het schip naar plannen van de Zwolse architect J.H. Wenneker.
 +
 +
Op 31 augustus [[1874]] werd Van Woerkom pastoor in Gendt. Zijn opvolger in Beek was [[Grijs, Antonius Johannes de|Antonius Johannes De Grijs]].
 +
 +
Pastoor Van Woerkom overleed in Gendt op 22 augustus [[1892]], 72 jaar oud.
 +
{|
 +
|- valign=top
 +
|[[Bestand:Van Woerkom 18740901 Tijd.jpg|thumb|400px|<center>'''Uit ''De Tijd'' van 1 september 1874</center>]]
 +
|[[Bestand:Van Woerkom 18920825 Tijd.jpg|thumb|350px|<center>'''Uit ''De Tijd'' van 25 augustus 1892</center>]]
 +
|}
 
== Bronnen ==
 
== Bronnen ==
*[[Bevolkingsregister|Bevolkingsregister Bergh]]
 
 
*[http://www.wiewaswie.nl WieWasWie]
 
*[http://www.wiewaswie.nl WieWasWie]
 +
*[[Kerspel Beek in de Liemers|Het Kerspel Beek in de Liemers]], blz. 595
 +
*''De Tijd'' van 1 september 1874 en 25 augustus 1892 op [https://www.delpher.nl Delpher]
  
 
[[Categorie:Pastoors Beek]]
 
[[Categorie:Pastoors Beek]]

Huidige versie van 25 jul 2026 om 13:44

Godefridus van Woerkom was van 1864 tot 1874 pastoor in de parochie Beek. Hij werd op 13 oktober 1819 geboren in Geldrop als zoon van Peter van Woerkom en Elisabeth Sloots.

Van Woerkom studeerde aan het grootseminarie van het apostolisch vicariaat (sinds 1853 bisdom) Den Bosch, dat was gevestigd in Haaren (NBr). Daar werd hij op 8 oktober 1845 tot priester gewijd. In 1846 werd hij benoemd tot kapelaan in Valkenswaard.

In 1855 verhuisde hij naar het aartsbisdom Utrecht, waar hij werd benoemd tot kapelaan in Keyenborg.

Op 1 oktober 1864 kwam hij naar Beek, waar hij was benoemd tot pastoor als opvolger van Coenradus Burgers. De volgende dag hield hij er zijn eerste preek.

In 1867 liet hij een nieuwe pastorie bouwen. Bovendien werd de kerk uitgebreid met twee zijbeuken aan weerszijden van het schip naar plannen van de Zwolse architect J.H. Wenneker.

Op 31 augustus 1874 werd Van Woerkom pastoor in Gendt. Zijn opvolger in Beek was Antonius Johannes De Grijs.

Pastoor Van Woerkom overleed in Gendt op 22 augustus 1892, 72 jaar oud.

Uit De Tijd van 1 september 1874
Uit De Tijd van 25 augustus 1892

Bronnen