Bijdragen aan Berghapedia? Klik hier om je aan te melden !
Woerkom, Godefridus van
Godefridus van Woerkom was van 1864 tot 1874 pastoor in de parochie Beek. Hij werd op 13 oktober 1819 geboren in Geldrop als zoon van Peter van Woerkom en Elisabeth Sloots.
Van Woerkom studeerde aan het grootseminarie van het apostolisch vicariaat (sinds 1853 bisdom) Den Bosch, dat was gevestigd in Haaren (NBr). Daar werd hij op 8 oktober 1845 tot priester gewijd. In 1846 werd hij benoemd tot kapelaan in Valkenswaard.
In 1855 verhuisde hij naar het aartsbisdom Utrecht, waar hij werd benoemd tot kapelaan in Keyenborg.
Op 1 oktober 1864 kwam hij naar Beek, waar hij was benoemd tot pastoor als opvolger van Coenradus Burgers. De volgende dag hield hij er zijn eerste preek.
In 1867 liet hij een nieuwe pastorie bouwen. Bovendien werd de kerk uitgebreid met twee zijbeuken aan weerszijden van het schip naar plannen van de Zwolse architect J.H. Wenneker.
Op 31 augustus 1874 werd Van Woerkom pastoor in Gendt. Zijn opvolger in Beek was Antonius Johannes De Grijs.
Pastoor Van Woerkom overleed in Gendt op 22 augustus 1892, 72 jaar oud.
Bronnen
- WieWasWie
- Het Kerspel Beek in de Liemers, blz. 595
- De Tijd van 1 september 1874 en 25 augustus 1892 op Delpher